توضیحات کامل درباره سیو کردن در فتوشاپ

توضیحات کامل درباره سیو کردن در فتوشاپ

ذخیره فایل با پسوند jpg

تمامی مراحل ذخیره سازی عکس ها و نکات مربوط به ابزارها در دوره آموزش فتوشاپ از مقدماتی تا پیشرفته آموزشگاه آنلاین آرت استپ توضیح داده شده است. اما به این مقاله نیز توجه فرمایید:

به چند طریق می توانید فایل در فتوشاپ را با پسوند jpg ذخیره کنید:

روش اول: در این روش برای سیو کردن عکس از منوی اصلی به file برید و از قسمت file روی گزینه‌ی save a copy … کلیک کنید و در پنجره ای که ظاهر میشه در قسمت save as type فرمت JPEG را انتخاب کنید.

توضیحات کامل درباره سیو کردن فتوشاپ

روش دوم: اگر تمایل دارید که عکسی که خروجی می گیرید با حجم کمتری و ترجیحا برای صفحات وب ذخیره داشته باشید از روش دوم یعنی خروجی را از طریق زیر انجام دهید:

file > Export > save for web  را انتخاب کنید که میانبر آن Alt + shift + ctrl + s  روی کیبورد است. پس از آن پنجره ای ظاهر می شود که تنظیمات آن از طریق تصویر زیر تعیین کنید.

save for web ذخیره عکس در فتوشاپ برای نمایش در وب

 

ذخیره فایل با پسوند PNG

در این روش هم برای سیو کردن عکس با فرمت PNG (که لایه بک گراند آن به صورت transparent یا به اصطلاح شفاف است) از منوی اصلی به file و save a copy رفته و در پنجره‌ای که ظاهر می شود تنظیمات تصویر زیر را اعمال کنید:

ذخیره عکس با فرمت PNG

ذخیره فایل لایه باز در فتوشاپ (فرمت PSD)

برای سیو کردن در فتوشاپ فایل های لایه باز با فرمت اصلی فتوشاپ که psd است ذخیره می شوند و بعدا هم به راحتی قابل استفاده هستند.

برای سیو کردن از منوی اصلی روی file و بعد روی save کلیک کنید و با توجه به تصویر زیر ذخیره سازی را انجام دهید:

ذخیره سازی لایه باز در فتوشاپ سیو کردن

 

بهترین فرمت ذخیره عکس در فتوشاپ برای چاپ

بهترین فرمت ذخیره عکس در فتوشاپ برای چاپ jpg با رزولیشن 300 پیکسل است. ابتدا از طریق منوی اصلی به Image رفته و Image size… را انتخاب کنید.

سپس در منوی اصلی از قسمت Image باید Mode و از آنجا CMYK Color را انتخاب کنید که عکس شما برای چاپ چهار رنگ آماده شود. و با استفاده از ابزارهای فتوشاپ عکس خود متناسب با مود رنگی CMYK تغییر بدید.

در پایان در منوی اصلی از file < save a copy آن را با تایپ JPGE سیو کنید.

بهترین فرمت ذخیره عکس در فتوشاپ برای چاپ

 

برای دیدن آموزش های بیشتر کانال آپارت ما را دنبال کنید: artstep@

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید